Sperm Nakli

Erkeklerde kanser gibi ağır hastalıklar görülmesinin ardından, yumurtalıklarında rahatsızlık ve sperm rezervlerindeki azalma sıklıkla görülür. Bu sebeple bası erkek hastalar kemoterapi başlamadan spermlerini dondururlar. Fakat bunu için yeterli bütçesi olmayan yada süreç için geç kalmış olan hastalar iyileştikten sonra eşleri ile çocuk sahibi olmak istediklerin de sperm donasyonu tedavisine başvurular.

Sperm donasyonu bir çok ülkede biyolojik babanın belli olmaması sebebi ile etik koşullar sebep gösterilerek yasaklanmıştır. Bu yasakların aksine yakınımızda ki yavru vatanımız Kıbrıs tüp bebek tedavisi ile ilgili olan tüm araştırmaları oldukça desteklemiştir. Bu sebeple sperm nakli tedavisi görmek isteyen bir çok birey tedavi için Kıbrıs’a gelerek kısa süreli yerleşir ve tedavileri sürecinde Kıbrıs’ta ikamet ederler. Çoğu tüp bebek merkezi baba ve anne adaylarının bu süreçteki psikolojilerini stabil tutabilmek adına , tüp bebek tedavisi ile paralel olarak psikolojik destek sağlarlar. Bu sebeple adayların tedavi süresinde ülkelerine gidip gelmesi yerine tedavi merkezine yakın bir yerde ikamet etmeleri ve psikolojik danışmanlık ve destek hizmetlerinden de faydalanmaları önerilir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım