Sperm Nakli ve Sperm Bankaları

Sperm nakli için gerekli olan spermler dünya çapında hizmet veren sperm bankalarından sağlanır. Adayların kimlik bilgileri gizli tutulmak koşulu ile etnik kültürleri, geçmişleri ve meslekleri çiftlere seçmeleri için sunulur. Genellikle IQ seviyesi yüksek olan sperm bağışçıları en fazla tercih edilir. Sperm seçerken bağışçınız baba adayına benzemesi oldukça önemlidir. Sperm seçilirken öncelikle bağışçınız sağlık durumuna ve sağlık geçmişine bakılmalıdır. Kalıtsal bir hastalık olması durumdan bu hastalığın bebeğe de geçme ihtimali oldukça yüksek olur.

Sperm donasyonu işlemi öncelikle çiftlerin süreç ile ilgili bilgilendirilmesi ve temel testlere alınması ilke başlar. Ardından çiftlerden bir sperm donorü seçmeleri istenir. Bu şoför sperm bankalarından kimliği gizlenmiş olarak seçilir. Donor seçilmesinin ardından baba adayının tedavi görmesi için bir aşama gerekmez. Anne adayının tedavisi üzerine süreç devam eder. Alınan sperm ile anne adayından toplanan yumurtalar dış ortamda döllendirilir.

Daha sonra döllenmiş olan yumurta anne adayının rahmine  yerleştirilir. Bu aşmanın ardından sürecin başarılı olabilmesi için yumurtanın anne adayının rahmine uyum sağlayabilmesi ve tutulabilmesi oldukça önemlidir. Bu sebeple yumurtanın sağlıklı bir şekilde tutulabilmesi için bu süreç öncesinde anne rahmi gebelik dönemine ilaç tedavisi ile hazırlanır.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım