Sperm Nakli Tedavisi ve Aşamaları

Sperm donasyonu her hangi bir sebeple sperm üretimi durmuş ve yumurtalık rezervlerinde hiç sperm bulunmayan baba adayları için uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavi yaklaşık olan 100 yıldır aktif olarak kullanılan ve milyonlarca insanın çocuk sahibi olmasını sağlamış bir yöntemdir. Bu tedavi beş aşamalı bir süreçtir. İlk aşama donasyona başlamadan önce anne ve baba adayları ile yapılan görüşmelerdir. Bu süreç sonrasında uzmanlar kimi adaylara tedavi süreci ile paralel psikolojik destek almalarını önerirler. Bazı merkezlerin kendi psikoloji servisi bulunmaktadır.  İkinci aşamada ise baba adayına en yakın özelliklerdeki sperm donorünü bulabilmek adına araştırma yapılır. Baba ile aynı kan grubundan aynı ırktan donorler ilk tercihlerdir. Bu donorler düzenli olarak sağlık testine girmek zorundadırlar.

3. aşama ise daha çok anne adayını ilgilendirir. Anne adayını yumurta ve yumurtalıkları üzerine araştırma ve testler yapılır.  Anne adayı ultrason çekimlerine ve kan tahlillerine girer. Bu süreçte anne adayının yumurta genişliğinin gebelik için en ideal seviyeye gelmesi beklenir ve yumurta bu süreçte gözlemlenir. Bunun ardından gebelik için gerekli işlemlere başlanır.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım