Sperm Nakli Tedavisi Uygulanabilen Bireyler

Erkeklerin çeşitli nedenler ile sperm üretimi durabilir. Bu doğuştan gelen bir rahatsızlık olabilmekle birlikte sonradan geçirilen ağır bir hastalığın sebebi de olabilir. Özellikle kanser gibi uzun süreli ve ağır hastalıklar geçiren bireylerin sperm rezervlerinde azalma görülmektedir.  Bununla birlikte yoğun sigara ve alkol kullanan bireylerde de sperm rezervlerinde azalma ve kısırlık görülebilmektedir. Sperm rezervlerin de hiç sperm olmayan bireyler çocuk sahibi olabilmek için sperm donasyonuna başvururlar.  Bu işlem uygulanmadan önce erkek testislerinde yapılan detaylı araştırmalar ile sperm aranır ve eğer var ise farklı bir tedavi uygulanır.

Sperm nakli için gereken spermler, dünya sperm bankalarından elde edilir.  Bu bankalarda ki örnekler detaylı sağlık kontrollerinden ve testlerden geçerler ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanırlar.  Bu donorlerin her iki ayda bir,  bir çok sağlık testin girmeleri gerekir ve aynı zamanda aile geçmişlerinde görülen rahatsızlıklar da incelenir. Ancak donor adayının tam olarak sağlıklı olduğunun tespiti ardından , uzmanalar bu adayın bağışladığı spermi kullanabilirler. Bu sebeple işlem sağlık unsurları açısından oldukça güvenlidir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım