Sperm Nakli Nasıl Yapılır?

Kadınlarda yada erkelerde kısırlık görülmesi durumunda bireyler çocuk sahibi olabilmek adına tüp bebek tedavisine başvururlar. Kanser gibi hastalıklar sonrasında erkek adaylarda sperm üretimi durabilir. Bunun sebebi zorlu ve uzun tedavi sürecidir. Bu sebeple bazı bireyler tedavi öncesinde spermlerini dondurmaya karar verirler. Fakat bazı adaylar bunun için geç kalmış olur. Bu durumda erkekte sperm rezervinin az yada hiç olmaması durumunda bir sperm bağışçısının spermlerine ihtiyaç duyulur. Bu sürece sperm donasyonu denir. Bağışçıdan alınan spermler anne adayının yumurtası ile döllendirilir ve süreç başarılı olursa hamilelik dönemi başlar.

Sperm nakli kimi baba adayları için zorlu bir süreç olabilir. Kendi kanından bir çocuk olmayacağı düşüncesine kapılabilir ve bazı psikolojik sorunlara yol açar. Bu sebeple bu tedavi yöntemine başvuracak adayların öncelikle psikolojik açıdan kendilerine sürece hazırlamaları gerekir. Bu sürecin ilk seferde başarılı olma garantisi de yoktur. Bu sebeple sürecin maliyet hesabı da tam olarak öngörülemez. Fakat anne adayının fiziksel durumu ve sağlık durumu süreçte oldukça önemlidir. Özellikle alkol ve sigara kullanımı süreci negatif etkilen unsurlar arasındadır.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım