Sperm Nakli Kimlere Tavsiye Edilir?

Son yıllarda yapılan araştırmalar sayesinde, tamamen kısır olan erkek bireylerin de çocuk sahibi olabilmelerini sağlayacak bir tedavi yöntemi bulunmuştur. Kanser gibi ağır hastalıklar sonra , uzun süren tedavi süreçlerinin sonucu olarak kısırlık çok sık görülür. Yada bazı erkek bireylerde doğuştan gelen kısırlık vardır. Bazı erkek bireylerde ise HIV gibi hastalıklar bulunmaktadır ve çocuğa geçmesine istemedikleri için ebeveyn adayları alternatif bir yöntem arar. Tüm bu adaylar için sperm donasyonu tedavisi tavsiye edilmektedir.

Sperm donasyonu yada sperm nakli olarak bilenen tedavi için, uluslar arası sperm bankalarından sperm temin edilir. Bu sperm seçilirken donorün, baba adayına mümkün oldukça benzemesi önemlidir. Aynı zamanda baba adayı ile aynı etnik kökenden olması ve IQ seviyensin belli bir değerin üzerinde olması da tercih edilir.

Uygun sperm bulunduktan sonra tüp bebek tedavisi sürecine benzer bir şekilde, dış ortamda döllendirme gerçekleştirilmesi amacı ile anne adayından yumurta toplanır. Yumurtalar toplanmadan önce anne adayına da gelişmesi için bir tedavi uygulanır. Bu tedavilerin ardından dış ortam elde edilen döllenmiş yumurta anne rahmine yerleştirilir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım