Sperm Nakli İşlemi

Kadınlar yada erkekler de kısırlık görülebilir. Erkelerde kısırlık görülmesi durumun da uygulanan tedaviye sperm nakli ismi verilir. Sperm nakli tedavisinde 6 aşamalı bir süreç izlenir ve bu süreçte baba adayı herhangi bir şekilde dahil olmaz. Baba adayının bu sürece paralel olarak psikolojik destek alınması ve buna hazır olduğundan emin olması istenir. Bunun sebebi bebeğin teknik açıdan ona ait olmamasıdır.

Sperm donasyonu işleminde tüm tedavi sürecini anne adayı görür. Sperm ise dünya çapında hizmet veren bir sperm bankasından seçilir. Seçilen spermin donorünün baba adayına mümkün oldukça benzemesine ve aynı etnik kökenden gelmesine özen gösterilir. Sperm donorünün tüm bilgileri aileden gizli tutulmalıdır. Bu süreci daha kolay bir hale getiri.

Bu süreç de anne adayından toplanan yumurtalar dış ortamda, bağışçıdan alınan spermler ile döllendirilir ve döllenen yumurta anne rahmine yerleştirilir. Sürecin başarılı olabilmesi için yumurtanın anne rahmine başarı ile tutunabilmesi gerekir. Aksi taktir de tüm süreç boşa gider ve düşük gerçekleşir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım