Sperm Nakli İşlemi ve Donor Seçimi

Sperm nakli tedavisi özellikle baba adayları için psikolojik açıdan oldukça zorlu bir süreçtir. Bu süreçte baba adayı tedaviye dahil olmaz: Tedavi sadece anne adayı üzerinden ilerler. Sperm nakli işleminde ilk aşama temel testler ve sürecin tanıtılması ile geçer. Ardından gelen ikinci aşamada ise sperm bankasından sperm seçilmesi gerekir Bu süreçte sperm bağışçılarının kimlikleri kesinlikle ailelerden gizli tutulur ve sadece fiziksel bilgileri paylaşılır. Sperm seçiminde çiftlerin genel olarak dikkat ettiği 3 kriter vardır. Bunlar sağlık, IQ (zeka) ve baba adayına etnik köken olarak yakın olması. Bu sayede bebek aba adayına benzeyebilir.

Sperm nakli işlemine paralel olarak çiftlerin psikolojik destek de almaları önerilir. Hatta bazı yumurta donasyonu işlemi yapan tüp bebek merkezleri bu hizmeti kendisi vermektedir. Bebeğin psikolojik açıdan sağlıklı bir aileye doğması oldukça önemlidir. Bu sebeple süreç boyunca çiftlerin psikolojik durumları kontrol edilir. Eğer çiftlerden biri süreçten rahatsız olmaya başlarsa sürecin durdurulması önerilir.

Sperm nakli işleminde kimi zaman baba adayları çocuğun kendisinden olmadığı düşüncesine yenik düşebilmektedir. Bu sperm naklimde karşılaşılabilecek en kötü durumdur. Uzmanlar bu durumlarda çiftlere tedaviyi bırakmalarını önerirler. Bu psikoloji de bulunan ailelerin evlat edinmeleri daha doğru olabilmektedir. Bu şekilde hem anne ve babası olmayan bir çocuğa aile olabilme şansı olur. Hem de psikolojik olarak daha sağlıklı koşullarda çocuk sahibi olunmuş olur.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/93-yumurta-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım