Sperm Nakli İşlemi ve Donor Seçimi

Sperm donasyonu işlemi 6 temel aşamadan oluşur. Bu işlemin temel amacı kısır baba adayının baba olabilmesidir. Bu süreçte baba adayının tedaviye her hangi bir şekilde dahil olması gerekmez. Tedavi sadece anne adayı üzerine yoğunlaştılarsa uygulanır. Bu aşamada anne adayı uzun süreli bir tedaviden geçer.

Öncelikle çiftin kendilerine uygun sperm donörünün seçmeleri gerekmektedir. Donor seçimi sürecin de donorün etnik köken ve fiziksel özelikler bakımından baba adayına benzetmesine dikkat edilir. Aynı Zaman’da sperm donorünün zeka seviyesi ve eğitim düzeyi de seçim aşamasında oldukça önemlidir. Ebeveynler zeka düzeyi ve eğitim seviyesi yüksek adayları tercih ederler. Çünkü bunun çocuklarının zeka seviyesini ve yeteneklerini de etkileyeceğine inanırlar.

Sperm nakli işleminde , sperm nakli aşanların da tüp bebek merkezinin tecrübeli olması oldukça önemlidir. Çiftler tedavi görecekleri merkezi seçmeden önce detaylı olarak araştırma yapmalıdırlar. Tüp bebek merkezlerinin başarı oranları ve daha once tedavi gören çiftlerin memnuniyetleri tüp bebek merkezi seçiminde oldukça önemlidir. Bu sebeple tüp bebek merkezleri eski müşterilerini referans gösterebilirler.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım