Sperm Nakli İşlemi Süreci ve Donor Seçimi

Erkeklerde kısırlık görülmesi durumunda sperm nakli işlemine başvurulur. Bu işleme de uluslar arası alanda hizmet veren sperm bankalarından sperm alınır. Bu alım işlemi sırasında en önemli şey donorün sağlıklı olmasıdır. Donor de olan her hangi bir hastalık bebekte de meydana gelebilir. Bu sebeple merkezler donorleri bir çok testten geçirir.

Sperm donasyonu işlemi 6 aşamalı bir süreçtir. Sürecin ilk aşamasında anne ve baba adayı testlere alınır ve süreç anlatılır. Bu aşamadan sonra baba adayının  sürece dahil olması gerekemez ve baba adayına her hangi bir tedavi uygulanmaz. Tedavi tamamen anne adayı odaklı ilerler ve alınan spermler ile anne adayından alınan yumurtalar dış ortamda döllendirilir.

Bu işlemler sonrasında anne yumurtanın rahme tutunabilmesi için tedavi görmelidir. Rahim gebeliğe hazırlanır. Bu sayede gebelik oranı artar. Yumurta rahme tutunamazsa düşük olur ve gebelik gerçekleşemez. Bu sebeple yumurtanın rahme tutunabilmesi donasyon ve tüp bebek tedavilerinde en önemli aşamadır. Son aşama olan bu süreçte anne kendine oldukça dikkat etmelidir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım