Sperm Donasyonu ve Donor Seçimi

Sperm donasyonu 5 aşamalı ve yaklaşık 6gün süren bir tedavi yöntemidir.

Sperm donasyonu işlemine başlamadan önce en önemli şey, bireyin yumurtalıklarında hiç bir sperm kalmamış olduğunun kesin olarak tespit edilmesidir. Aksi taktirde eğer bireyde sperm bulunursa fakat yetersiz görülürse tedaviye yönlendirilir ve birey kendi spermleri ile çocuk sahibi olabilir. Fakat bireyin sperm rezervleri tamamen tükenmiş ise son çare olarak sperm donasyonu işlemi uygulanır. Sperm donasyonunda dünyada ki belirli merkezlerden daha önce donorlerin bağışlamış olduğu sperm alınır.

Donor seçme işlemi  sperm naklinin en önemli aşamasıdır. Donorün babanın dış görünüşüne benzer olması ve aynı kökenden olması tercih edilir. Aynı zamanda donore düzenli olarak Hepatit B ve HIV gibi sağlık testine girmek zorundadır. Donorün aile geçmişinde meydana gelen sağlık problemi de olası bir ırsi hastalığa karşı araştırılır ve en sağlıklı donor bulunur. Bu seçim aşamasında gerekli testlerin tam yapıldığından emin olabilmek adına güvenilir bir tüp bebek merkezi ile çalışılması önerilir. Bu sebeple adaylar tüp bebek merkezlerini seçerken dikkatli davranırlar.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım