Sperm Donasyonu Ve Donor Seçimi

Sperm nakli işlemi 6 aşamadan oluşan bir işlemdir. Bu işlemin ilk aşamasında ebeveyn adayları süreç hakkında bilgilendirilir ve ilk testlere alınır. Bu testler de babanın tamamen kısır olduğunun tespit edilmesi durumunda ikinci aşamaya geçilir. Bu aşamada uluslar arası sperm bankalarından , donorlerin bağışladığı spermler arasından çiftlere en uygun olan spermin seçilmesi gerekir.

Spermin seçilmesinin ardından süreç tüp bebek tedavisi ile benzer şekilde ilerler. Sperm donasyonu işleminin üçüncü aşaması anne adayından yumurtaların toplanması aşamasıdır. Bu aşamada anne adayı tedavi götürür ve yumurtaları belli bir büyüklüğe ve olgunluğa ulaşınca toplanır. Bu da bizi dördüncü aşamaya geçirir.

Dördünce aşama laboratuvar ortamlarında sağlanan döllenme aşamadır. Bu aşamada bağışlanan sperm le anne adayından toplanan yumurtlar dış ortamda döllendirilir ve diğer aşamaya geçilir. Beşinci alamda anne adayının rahmi gebeliğe hazırlanır ve döllenmiş yumurta rahme yerleştirir. Son alama ise yumurtanın rahme tutunması aşamasıdır. Yumurta rahme tutunabilirse gebelik gerçekleşir fakat aksi taktir de düşük meydana gelir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım