Sperm Donasyonu Kimlere Önerilir?

Sperm donasyonu işlem, başka bir erkek donorün spermleri ile anne adayının yumurtasının dış ortamda döllendirilmesi ve döllenen yumurtanın anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem sürecin de baba adaylarına bir çok test yapılır ve menisin de hiç sperme saptanmaması ve testisten sperm üretiminin olmaması durumunda bu yönteme başvurulur.

Sperm üretiminin durmasını önleyen sebepler arasında son yıllarda en çok karşılaştığımız sebep kemoterapi olmuştur. Kanser hastası bir çok insan vardır ve bu hastalığa atlatabilmek adına ağır tedaviler görürler. Bu tedavi sürecinde kimi kanser hastasının yumurtalıkları zarar görebilir ve sperm üretimi durabilir. Bazı doktorlar bu durum konusunda hastalarını önceden uyararak eğer henüz çocuk sahibi olmadılarsa spermlerini dondurmalarını önerirler.

Tabi ki kısırlık doğuştan gelen bir hastalıkta olabilir. Aynı zaman da baba adayının kısır olmama ihtimali de vardır. Baba adayında çocuğa geçmesi muhtemel baskın bir hastalık mevcutsa sperm donasyonu işlemine gidilir. Özellikle baba adayında HIV gibi cinsel yolla bulaşan bir hastalık görülmesi durumunda sperm nakli en ideal tedavidir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım