Kısırlık ve Sperm Nakli

Çocuk sahibi olmak isteyen fakat başarılı olamayan çiftler arsında hangi bireyin kısır olduğunu anlamak için tüp bebek merkezleri çiftleri belirli testlere alırlar. Bu testler sperm donasyonu tedavisinin ilk aşması olarak kabul edilir. Bu aşamada çiftlerin hangi tedavi yöntemine yönlendirileceğine karar verilir. Baba adayının kırı olduğunun öğrenilmesi durumunda ise çift sperm nakli tedavisine yönlendirilir.

Bu tedavi de dünya sperm bankasından sperm seçilir ve temin edilir. Sperm seçilmesi sperm nakli işleminin ikinci aşması olarak kabul edilir. Baba adayı için bu süreç oldukça zordur. Kendine en yakın donor adayını bulmak ister. Bu sürecin ardından gelen aşamaları da baba adayının her hangi bir şekilde sürece dahil olmasına gerek duyulmaz. Bu sebeple baba adayı düzenli olarak psikolojik destek alır ve tedaviden kötü bir şekilde etkilenmemesi sağlanır.

Sperm donasyonu işlemi baba adaylarının psikolojik seyirleri açısından risklidir. Sürece başladıktan sonra kimi baba adayları çocuğun kendilerinin olmadığını düşünerek depresyona girebilmektedir. Bu sebeple bu tedavi yöntemine başvurmadan önce çiftlerin detaylı bir şekilde düşünmeleri gereklidir.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım