Etiket Arşivi: Sperm Nakli

Sperm Nakli Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

tüp-bebek

Erkek sperm hücrelerinin yetersiz geldiği ya da hiç elde edilemediği durumlarda sperm donasyonu (bağışı) tedavisi uygulamasıdır. Yaklaşık 1 asıra yakın bir süreçte, sperm donasyonu erkeklerde kısırlık tedavisi için uygulanmaktadır. Kıbrıs’ta da yasal olarak sperm donasyonu tedavisi yapılmakta, fakat sperm bankası bulunmamaktadır. Sperm bankaları tüm dünyada yasal olarak sadece ABD, İtalya, İsviçre, Danimarka ve Belçika gibi ülkelerde bulunmaktadır. Özellikle bu gibi ... Devamını Oku »

Sperm Nakli İşlemi Nasıl Yapılır?

tup_bebek2

Sperm donasyonu işlemi, kendi sperm hücereleriyle çocuk sahibi olamayan ailelerin, sperm bankalarından donörlerin bağışladığı spermler ile çocuk sahibi olmalarını sağlar. Sperm nakli de, tüp bebek tedavilerinden birisidir. Çok fazla uygulanan ve sonucunun %99 başarılı olduğu bir yöntemdir. Sperm nakil işleminin yapıldığı durumlar;, Erkekte hiç sperm bulunmaması, az bulunması bulunduğu durumlar, Mikro- TESE yöntemi ile sperm bulunamayan erkekler, Sperm morfolojisindeki bozukluklar ... Devamını Oku »

Sperm Nakli İşlemi ve Donor Seçimi

bebek

Sperm donasyonu işlemi 6 temel aşamadan oluşur. Bu işlemin temel amacı kısır baba adayının baba olabilmesidir. Bu süreçte baba adayının tedaviye her hangi bir şekilde dahil olması gerekmez. Tedavi sadece anne adayı üzerine yoğunlaştılarsa uygulanır. Bu aşamada anne adayı uzun süreli bir tedaviden geçer. Öncelikle çiftin kendilerine uygun sperm donörünün seçmeleri gerekmektedir. Donor seçimi sürecin de donorün etnik köken ve fiziksel ... Devamını Oku »

Sperm Nakli ve Sperm Bankaları

tup-bebek-kibris1

Sperm nakli için gerekli olan spermler dünya çapında hizmet veren sperm bankalarından sağlanır. Adayların kimlik bilgileri gizli tutulmak koşulu ile etnik kültürleri, geçmişleri ve meslekleri çiftlere seçmeleri için sunulur. Genellikle IQ seviyesi yüksek olan sperm bağışçıları en fazla tercih edilir. Sperm seçerken bağışçınız baba adayına benzemesi oldukça önemlidir. Sperm seçilirken öncelikle bağışçınız sağlık durumuna ve sağlık geçmişine bakılmalıdır. Kalıtsal bir ... Devamını Oku »

Sperm Nakli Tedavisi Ve Tedavi Süreci

kibris-tup-bebek-9

Sperm donasyonu, tedavisi baba adayının tamamen kısır bulunması durumunda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu işlemde dünya çağındaki sperm bankalarında sperm alınır. Sperm donasyonu 6 aşamalı bir tedavi sürecidir. İlk aşama diğer işlemlerde olduğu gibi adaylarla konuşulması ve ilk testlerin yapılmasıdır. Kimi merkezler sperm nakli tedavisi ilke paralel olarak psikolojik tedavi hizmeti de sağlarlar. Sperm naklinde 2 aşama uygun spermin seçilmesidir. ... Devamını Oku »

Sperm Donasyonu ve Donor Seçimi

kibris-tup-bebek-1

Sperm donasyonu 5 aşamalı ve yaklaşık 6gün süren bir tedavi yöntemidir. Sperm donasyonu işlemine başlamadan önce en önemli şey, bireyin yumurtalıklarında hiç bir sperm kalmamış olduğunun kesin olarak tespit edilmesidir. Aksi taktirde eğer bireyde sperm bulunursa fakat yetersiz görülürse tedaviye yönlendirilir ve birey kendi spermleri ile çocuk sahibi olabilir. Fakat bireyin sperm rezervleri tamamen tükenmiş ise son çare olarak sperm ... Devamını Oku »

Sperm Nakli

sperm-nakli

Erkeklerde kanser gibi ağır hastalıklar görülmesinin ardından, yumurtalıklarında rahatsızlık ve sperm rezervlerindeki azalma sıklıkla görülür. Bu sebeple bası erkek hastalar kemoterapi başlamadan spermlerini dondururlar. Fakat bunu için yeterli bütçesi olmayan yada süreç için geç kalmış olan hastalar iyileştikten sonra eşleri ile çocuk sahibi olmak istediklerin de sperm donasyonu tedavisine başvurular. Sperm donasyonu bir çok ülkede biyolojik babanın belli olmaması sebebi ... Devamını Oku »

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım