Etiket Arşivi: Sperm Donasyonu

Sperm Nakli İşlemi Süreci ve Donor Seçimi

sperm-nakli

Erkeklerde kısırlık görülmesi durumunda sperm nakli işlemine başvurulur. Bu işleme de uluslar arası alanda hizmet veren sperm bankalarından sperm alınır. Bu alım işlemi sırasında en önemli şey donorün sağlıklı olmasıdır. Donor de olan her hangi bir hastalık bebekte de meydana gelebilir. Bu sebeple merkezler donorleri bir çok testten geçirir. Sperm donasyonu işlemi 6 aşamalı bir süreçtir. Sürecin ilk aşamasında anne ... Devamını Oku »

Sperm Nakli ve Sperm Bankaları

tup-bebek-kibris1

Sperm nakli için gerekli olan spermler dünya çapında hizmet veren sperm bankalarından sağlanır. Adayların kimlik bilgileri gizli tutulmak koşulu ile etnik kültürleri, geçmişleri ve meslekleri çiftlere seçmeleri için sunulur. Genellikle IQ seviyesi yüksek olan sperm bağışçıları en fazla tercih edilir. Sperm seçerken bağışçınız baba adayına benzemesi oldukça önemlidir. Sperm seçilirken öncelikle bağışçınız sağlık durumuna ve sağlık geçmişine bakılmalıdır. Kalıtsal bir ... Devamını Oku »

Sperm Nakli Kimlere Tavsiye Edilir?

Tüp bebek tedavileriyle vajinismus hastalar?nda yüksek ba?ar?

Son yıllarda yapılan araştırmalar sayesinde, tamamen kısır olan erkek bireylerin de çocuk sahibi olabilmelerini sağlayacak bir tedavi yöntemi bulunmuştur. Kanser gibi ağır hastalıklar sonra , uzun süren tedavi süreçlerinin sonucu olarak kısırlık çok sık görülür. Yada bazı erkek bireylerde doğuştan gelen kısırlık vardır. Bazı erkek bireylerde ise HIV gibi hastalıklar bulunmaktadır ve çocuğa geçmesine istemedikleri için ebeveyn adayları alternatif bir ... Devamını Oku »

Sperm Donasyonu Kimlere Önerilir?

kibris-tup-bebek

Sperm donasyonu işlem, başka bir erkek donorün spermleri ile anne adayının yumurtasının dış ortamda döllendirilmesi ve döllenen yumurtanın anne adayının rahmine yerleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem sürecin de baba adaylarına bir çok test yapılır ve menisin de hiç sperme saptanmaması ve testisten sperm üretiminin olmaması durumunda bu yönteme başvurulur. Sperm üretiminin durmasını önleyen sebepler arasında son yıllarda en çok ... Devamını Oku »

Sperm Donasyonu ve Donor Seçimi

kibris-tup-bebek-1

Sperm donasyonu 5 aşamalı ve yaklaşık 6gün süren bir tedavi yöntemidir. Sperm donasyonu işlemine başlamadan önce en önemli şey, bireyin yumurtalıklarında hiç bir sperm kalmamış olduğunun kesin olarak tespit edilmesidir. Aksi taktirde eğer bireyde sperm bulunursa fakat yetersiz görülürse tedaviye yönlendirilir ve birey kendi spermleri ile çocuk sahibi olabilir. Fakat bireyin sperm rezervleri tamamen tükenmiş ise son çare olarak sperm ... Devamını Oku »

Sperm Nakli

sperm-nakli

Erkeklerde kanser gibi ağır hastalıklar görülmesinin ardından, yumurtalıklarında rahatsızlık ve sperm rezervlerindeki azalma sıklıkla görülür. Bu sebeple bası erkek hastalar kemoterapi başlamadan spermlerini dondururlar. Fakat bunu için yeterli bütçesi olmayan yada süreç için geç kalmış olan hastalar iyileştikten sonra eşleri ile çocuk sahibi olmak istediklerin de sperm donasyonu tedavisine başvurular. Sperm donasyonu bir çok ülkede biyolojik babanın belli olmaması sebebi ... Devamını Oku »

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım