Etiket Arşivi: Kıbrıs Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavi Aşamaları

tup-bebek-tedavisi-1

Tüp bebek tedavisi görecek olan kişiler, ilk olarak detaylı incelemelere tabii tutulurlar. Kıbrıs tüp bebek merkezine başvurulduğunda ilgili doktorlar, tedavi görecek çift ile detaylı görüşmeler yaparak, daha önceki tedaviler hakkında bilgiler verip, tetkikleri ve tedavileri anlatırlar. Doktorlar ilk olarak hikaye alma olarak adlandırdıkları süreci uygularlar. Bu süreçte yapılan yanlışlardan birisi, çiftlerin bazı konuları önemsiz olarak görmeleri ve bu konuları doktorlarını ... Devamını Oku »

Sperm Donasyonu ve Donor Seçimi

tup-bebek1

Donasyonu tedavisi tüp bebek tedavisine benzer bir tedavi sürecine sahip olmakla birlikte, temel farklılıklara da sahiptir. Donasyonu tedavileri ile tüp bebek tedavisi arasındaki en belirleyici fark, donasyonu tedavilerinde bir donore ihtiyaç duyulmasıdır. Sperm donasyonu işleminde Donor seçimi, dünya çapında kullanılan sperm bankalarından yapılır. Donor seçimi çoğunlukla çalışılan tüp bebek merkezi tarafından yapılır ve Donor bilgileri kesinlikle ebeveynlerden gizli tutulur. Donor ... Devamını Oku »

Sperm Nakli Tedavisi ve Aşamaları

tüp-bebek-tedavis1

Sperm donasyonu her hangi bir sebeple sperm üretimi durmuş ve yumurtalık rezervlerinde hiç sperm bulunmayan baba adayları için uygulanan bir yöntemdir. Bu tedavi yaklaşık olan 100 yıldır aktif olarak kullanılan ve milyonlarca insanın çocuk sahibi olmasını sağlamış bir yöntemdir. Bu tedavi beş aşamalı bir süreçtir. İlk aşama donasyona başlamadan önce anne ve baba adayları ile yapılan görüşmelerdir. Bu süreç sonrasında uzmanlar ... Devamını Oku »

Sperm Nakli Tedavisi Uygulanabilen Bireyler

tüp-bebek-tedavis5

Erkeklerin çeşitli nedenler ile sperm üretimi durabilir. Bu doğuştan gelen bir rahatsızlık olabilmekle birlikte sonradan geçirilen ağır bir hastalığın sebebi de olabilir. Özellikle kanser gibi uzun süreli ve ağır hastalıklar geçiren bireylerin sperm rezervlerinde azalma görülmektedir.  Bununla birlikte yoğun sigara ve alkol kullanan bireylerde de sperm rezervlerinde azalma ve kısırlık görülebilmektedir. Sperm rezervlerin de hiç sperm olmayan bireyler çocuk sahibi ... Devamını Oku »

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım