Donasyon Tedavisi

Sperm donasyonu işlemi, adaylar için uluslar arası sperm bankalarından uygun spermlerin alınması ile başlayan bir süreçtir. Fakat bunun öncesinde merkez ve çiftler ilk görüşmelerini yaparak, merkez çiftleri temek tıbbı testlere tabii tutar. Ardından erkek tarafın kısır çıkması halinde sperm donasyonu işlemine başvurulur.  Bu sayede çift çocuk sahibi olabilmektedir. Bu yöntem erkeğin kısır olması durumunda, çiftin çocuk sahibi olabilmesi için son çare olarak görülür.

Merkezler sperm donasyonu yöntemine başvurmadan önce çiftlerin en az bir sene boyunca çocuk sahibi olmayı denemesini tavsiye ederler. Bir sene sonunda hala çocuk sahibi olmayı başaramayan çiftlere sperm donasyonu tedavisi tavsiye edilir. Bu işlem için sperm seçilirken , spermi bağışlayan adayın mümkün oldukça baba adayına benzemesine özen gösterilir ve sperm bağışçısının tüm bilgileri merkez tarafından gizli tutulur.

Bilgilerin gizli tutulması sürecin daha sağlıklı olması adına önemlidir. Donor çiftin tanıdığı yada çiftin tavsiye ettiği biri olmadığı sürece, en sağlıklı yöntem sperm bankalarıdır. Seçilen donorün fiziksel özellikleri, sağlık durumu ve zeka seviyesi seçim aşamasında oldukça önemli olur. Fakat en önemli etken donorün sağlıklı olmasıdır.

Kaynak: https://www.kibristupbebekmerkezleri.com/index.php/tedavi-sureniz/tuep-bebek-fiyatlar-i/91-sperm-donasyonu-fiyatlari

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Bizi Arayın..
Sizi Arayalım